Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/header.php on line 29

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/header.php on line 32

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/header.php on line 35
Stop hodowli przemysłowej

Kiedy grozi Ci sąsiedztwo fermy przemysłowej, masz prawo działać

Mieszkasz na wsi, w której ma powstać ferma? Czujesz, że powinieneś działać, ale nie wiesz jak zatrzymać budowę kurników, hodowli trzody chlewnej lub fermy norek? Z naszą pomocą weźmiesz sprawy w swoje ręce.
Od lat społeczności lokalne w całej Polsce sprzeciwiają się ekspansji ferm i hodowli przemysłowych. Wspieramy je bo wierzymy, że każdy ma prawo do spokojnego życia – ludzie w czystym środowisku, zwierzęta bez cierpienia. Skorzystaj z udostępnionych na tej stronie materiałów lub skontaktuj się z nami!
Pomoc prawna
Działamy na zasadzie wolontariatu, dlatego nie jesteśmy w stanie zagwarantować Ci kompleksowej pomocy prawnej. Wskażemy Ci jednak odpowiednie kroki i udostępnimy materiały. Dowiesz się, jak napisać protest przeciwko budowie chlewni lub zatrzymać budowę kurników. Doradzimy w trudnych sytuacjach.
  
Aktualności
Sukces Kruszynian! Nie powstanie wielka ferma drobiu — 2020-06-08

Kruszyniany to niewielka miejscowość w województwie podlaskim, położona na pięknym terenie, w pobliżu rezerwatu Nietupy. Miejscowość od setek lat zamieszkana jest przez Tatarów. Można tu znaleźć wiekowe zabytki, w tym najstarszy meczet tatarski w Polsce. To tutaj miały powstać dwie fermy brojlerów łącznie na 800 tys. sztuk drobiu. Dzięki oporowi i wytrwałości mieszkańców inwestycja została zatrzymana. To wielki sukces dla Kruszynian!

Zanim siedliska polskich Tatarów spowije smród ferm — 2020-05-20

Na gruntach wsi Kruszyniany w gminie Krynki mają powstać wielkie kurniki na blisko 800 tys. kurcząt w odległości ok. 1400 m od zabudowań. Mieszkańcy protestują w obronie dziedzictwa kulturowego, agroturystyki i walorów przyrodniczych tego terenu.

Rodzaje ferm

W ostatnich latach coraz więcej wsi doświadcza negatywnych skutków środowiskowych, zdrowotnych i gospodarczych z powodu ferm przemysłowych. Fermy drobiu, chlewnie i fermy norki amerykańskiej coraz częściej funkcjonują jak uciążliwe dla otoczenia fabryki.

Dowiedz się więcej o hodowli tych zwierząt, poznaj związane z nimi zagrożenia oraz swoje prawa jako sąsiada takiej inwestycji.