Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/header.php on line 29

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/header.php on line 32

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/header.php on line 35
Stop hodowli przemysłowej

Kiedy grozi Ci sąsiedztwo fermy przemysłowej, masz prawo działać

Mieszkasz na wsi, w której ma powstać ferma? Czujesz, że powinieneś działać, ale nie wiesz jak zatrzymać budowę kurników, hodowli trzody chlewnej lub fermy norek? Z naszą pomocą weźmiesz sprawy w swoje ręce.
Od lat społeczności lokalne w całej Polsce sprzeciwiają się ekspansji ferm i hodowli przemysłowych. Wspieramy je bo wierzymy, że każdy ma prawo do spokojnego życia – ludzie w czystym środowisku, zwierzęta bez cierpienia. Skorzystaj z udostępnionych na tej stronie materiałów lub skontaktuj się z nami!
Pomoc prawna
Działamy na zasadzie wolontariatu, dlatego nie jesteśmy w stanie zagwarantować Ci kompleksowej pomocy prawnej. Wskażemy Ci jednak odpowiednie kroki i udostępnimy materiały. Dowiesz się, jak napisać protest przeciwko budowie chlewni lub zatrzymać budowę kurników. Doradzimy w trudnych sytuacjach.
  
Aktualności
Społeczeństwo polskie sprzeciwia się przemysłowej hodowli zwierząt – ZOBACZ najnowsze wyniki badań — 2019-12-12

W Polsce w ostatnich latach następuje koncentracja i intensyfikacja produkcji zwierzęcej. Znacząco przybywa dużych ferm, definiowanych przez polskie prawo jako mogące zawsze znacząco oddziaływać na środowisko. Są to fermy o wielkości 210 i więcej DJP (duże jednostki przeliczeniowe).

W tym roku z powodu epidemii ASF zmarła jedna czwarta świń na świecie — 2019-12-11

Wirus afrykańskiego pomoru świń (ASF) stale się rozprzestrzenia, powodując masowe wymieranie świń na całym świecie i straty społeczno-ekonomiczne. W obliczu braku rozwiązań tego problemu należy zastanowić się nad zmniejszeniem koncentracji zwierząt na fermach i ograniczeniem ekspansji ferm, tak aby w przyszłości zapobiec podobnym epidemiom.

Rodzaje ferm

W ostatnich latach coraz więcej wsi doświadcza negatywnych skutków środowiskowych, zdrowotnych i gospodarczych z powodu ferm przemysłowych. Fermy drobiu, chlewnie i fermy norki amerykańskiej coraz częściej funkcjonują jak uciążliwe dla otoczenia fabryki.

Dowiedz się więcej o hodowli tych zwierząt, poznaj związane z nimi zagrożenia oraz swoje prawa jako sąsiada takiej inwestycji.