Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/header.php on line 29

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/header.php on line 32

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/header.php on line 35
Stop hodowli przemysłowej

Kiedy grozi Ci sąsiedztwo fermy przemysłowej, masz prawo działać

Mieszkasz na wsi, w której ma powstać ferma? Czujesz, że powinieneś działać, ale nie wiesz jak zatrzymać budowę kurników, hodowli trzody chlewnej lub fermy norek? Z naszą pomocą weźmiesz sprawy w swoje ręce.
Od lat społeczności lokalne w całej Polsce sprzeciwiają się ekspansji ferm i hodowli przemysłowych. Wspieramy je bo wierzymy, że każdy ma prawo do spokojnego życia – ludzie w czystym środowisku, zwierzęta bez cierpienia. Skorzystaj z udostępnionych na tej stronie materiałów lub skontaktuj się z nami!
Pomoc prawna
Działamy na zasadzie wolontariatu, dlatego nie jesteśmy w stanie zagwarantować Ci kompleksowej pomocy prawnej. Wskażemy Ci jednak odpowiednie kroki i udostępnimy materiały. Dowiesz się, jak napisać protest przeciwko budowie chlewni lub zatrzymać budowę kurników. Doradzimy w trudnych sytuacjach.
  
Aktualności
Hodowla zwierząt niesie za sobą więcej wydatków na ochronę zdrowia niż korzyści dla gospodarki — 2020-04-01

Amerykańskie gospodarstwa rolne generują więcej kosztów dla gospodarki w zakresie szkód zdrowotnych i środowiskowych, niż korzyści dla jej rozwoju – jak wynika z najnowszych badań opublikowanych przez Proceedings of the National Academy of Sciences of the United States of America (PNAS), czasopismo naukowe amerykańskiej Narodowej Akademii Nauk.

Hodowla drobiu - czy hodowcy to prawdziwy wróg zwierząt i ich obrońców? — 2020-01-30

Przemysłowa mechanizacja produkcji nie tylko zwiększyła wydajność produkcji zwierzęcej, obniżając ceny za mięso i jajka, ale także… spowodowała udrękę hodowców małych gospodarstw rolnych.

Rodzaje ferm

W ostatnich latach coraz więcej wsi doświadcza negatywnych skutków środowiskowych, zdrowotnych i gospodarczych z powodu ferm przemysłowych. Fermy drobiu, chlewnie i fermy norki amerykańskiej coraz częściej funkcjonują jak uciążliwe dla otoczenia fabryki.

Dowiedz się więcej o hodowli tych zwierząt, poznaj związane z nimi zagrożenia oraz swoje prawa jako sąsiada takiej inwestycji.